Több száz állás
országszerte
Szellemi vagy fizikai munka álljon Önhöz közelebb, nálunk megtalálja az ideális pozíciót!
Diákmunka keretein belül is elkezdheti a karrierépítést.
Diákmunka szülői szemmel
2017. május 4. / Bogdán KatalinA diákmunka fontos tényező lehet egy diák életében, hiszen nemcsak arra tanítja őt, hogy hogyan álljon helyt a munka világában, hanem a felnőtté válás folyamatában is jelentős szerepet tölthet be. A diák megtanulja az iskolapadon kívül is teljesíteni a rá bízott feladatokat, felelősséget vállalni az elvégzett munkáért és nem utolsó sorban, ha olyan jellegű munkát vállal, ami kapcsolódik az érdeklődési köréhez, iskolai tanulmányaikhoz - szakmai felkészültséget és lépcsőt adhat számára a későbbiekben a tényleges munkavállaláshoz. tovább »
Kezdőnek lenni nem bűn
2016. december 13. / Jakus VivenSokszor kitértem már rá, hogy mennyire károsnak érzem a sztereotipizálást. Most friss élményeim alapján a következmények közül azt emelném ki, hogy a fiatal generációra aggatott negatív jelzők milyen hatásokat váltanak ki tapasztaltabb munkatársaikból, és így milyen további negatív következményekhez vezetnek. tovább »
Kismamák a munka világában 2.
2016. október 19. / Jakus VivenFolytatódik múlt heti cikkünk, nézzük meg más szempontokból is a kismamákat, sőt kispapákat is érintő problémát! tovább »
Kismamák a munka világában 1.
2016. október 14. / Jakus VivenFélek, hogy sokan vannak, akik szerették a munkájukat, és nagyon keményen dolgoztak a karrierjük építésén, minden százaléknyi béremelésért komoly teljesítményt tettek le az asztalra, de gyermekük mellett nem folytathatják ott, ahol abbahagyták. Butábbak lettek? Lustábbak? tovább »
Le a generációs sztereotípiákkal - Második rész
2016. szeptember 30. / Jakus VivenTöbb olyan eseményen voltam, ahol 50-60 év körüli pszichológus hölgyek próbáltak használati utasítást adni a fiatalabbakhoz, miközben folyamatosan ott volt a levegőben, és a megfogalmazásokban is, hogy ez az új szemlélet egy probléma, amit kezelni kell, ezt sajnos nem lehet megúszni. tovább »
Le a generációs sztereotípiákkal - Első rész
2016. szeptember 21. / Jakus VivenTöbb olyan eseményen voltam, ahol 50-60 év körüli pszichológus hölgyek próbáltak használati utasítást adni a fiatalabbakhoz, miközben folyamatosan ott volt a levegőben, és a megfogalmazásokban is, hogy ez az új szemlélet egy probléma, amit kezelni kell, ezt sajnos nem lehet megúszni. tovább »
Érezd jól magad az irodában (is)
2016. szeptember 6. / Salamon ÉvaMutatunk pár ötletet, amit megvalósíthatsz és amitől biztosan jobban érzed magad... tovább »
Viselj, amit akarsz, a munkahelyeden!
2016. augusztus 9. / Jakus VivenUtópisztikusnak tűnik, de nézzük úgy, hogy pár tíz évvel ezelőtt még a jelenlegi „lazaság” is elképzelhetetlennek tűnt. Szüleink és nagyszüleink munkahelyeiken általában még kötelezően egyenruhát viseltek, nekünk már van „farmer péntekünk”. tovább »
„Ne ülj otthon emelt fővel!”
2016. július 26. / Jakus VivenEnnek az írásnak a címét az egyik kedvenc Amorf Ördögök dalomból loptam, a témáját pedig egy barátom helyzetén való tűnődés ihlette.
tovább »„Ikigai” – az ok, amiért felkelsz reggelente
2016. július 11. / Jakus VivenJapában általában, de Okinawán különösen magas az átlagéletkor, illetve sokkal magasabb az aktívan töltött időskori évek száma is. De miért? tovább »
Küldd át a szívídet!
2016. június 21. / Molnár TímeaIskola után munkahelyet találni?
2016. június 7. / molnar.timeaTranzakcióanalízis röviden
2016. május 31. / Jakus VivenA pénz nem boldogít
2016. május 17. / Jakus VivenAlternatív könyvajánló: Szemléletváltás, a siker új pszichológiája
2016. május 2. / Jakus VivenA korábbiakban többször említettem, hogy a munkában és bevételben szegény, időben gazdag periódusokat sokszor töltöttem különböző szakmai jellegű eseményeken. tovább »
Gondolatok a lojalitásról
2016. március 29. / Jakus VivenNagyon fiatalon ismertem meg a „job-hopping” fogalmát.
Amikor fejvadászként megkezdtem a pályafutásomat, talán ez volt az egyik első lecke. „Ha valaki az önéletrajza szerint gyakran váltott céget, akkor őt kellemetlen részletességgel kell kifaggatni minden váltásáról, mert azzal az emberrel valami baj van.” tovább »2015., a változások éve
2016. március 22. / Jakus VivienEgy előző bejegyzésemben megígértem, hogy folytatom –remélhetőleg tanulságos- történetemet.
Mikor tervezett karrierszünetem a végéhez közeledett, ázsiai utazásunk utolsó állomásán, belevetettem magam az álláskeresésbe. Az időzítés nem volt optimális (december), de februárra így is elnyertem azt a munkakört, amit a megpályázott hazai lehetőségek közül legkiemelkedőbbnek éreztem.
tovább »Hogyan váltam boldogabb emberré azáltal, hogy szakmai szünetet tartottam
2016. március 7. / Jakus Vivien2014-ben nehéz döntést hoztam. Ugyan épphogy elértem azt a célt, amiért keményen dolgoztam a karrierem kezdete óta, mégis hamar be kellett látnom, hogy nem lelem benne örömömet. Úgy éreztem, hogy elakadtam, hosszú idő óta először, nem lebegett előttem egy jól körülhatárolható perspektíva, ami addig mindig hajtott előre.
tovább »A legtutibb tipp álláskeresőknek
2016. február 29. / Jakus VivienAz elmúlt években számtalan cikk jelent meg azzal a céllal, hogy segítse az álláskeresést, állásinterjúzást. Feltételezem te is olvastál már hasonlókat, ha rákattintottál erre a címre.
Azért gondolom, hogy mégis tudok újat mondani, mert az amit tanácsolni fogok, sokak szemében még forradalmi megközelítésnek tűnhet.
Felejtsd el a tippeket, a sablonválaszokat, légy önmagad, ne akarj mindenáron megfelelni! Ne hagyd, hogy téged is bedaráljon az a hazugságra épülő gépezet, ami sokak munkahelyi és közvetve magánéleti elégedetlenségét okozza!
tovább »
a munka világából
Dokumentumok
hasznos dokumentumok
Tegye fel!