Hasznos információk

Szeretnénk segíteni, hogy mihamarabb megtalálja azt az állást, amelyet szeretne.

Szeretnénk, ha tudná, hogyan készíthet jó önéletrajzot és motivációs levelet, hogyan készülhet fel az interjúra, hogy viselkedjen az interjún.

Ha bármilyen egyéb kérdése van, ha szívesen olvasna más témákról is, keressen minket, írja meg észrevételeit, ötleteit a marketing@pannonwork.hu e-mail címre.

A jó önéletrajz

Milyen egy jó önéletrajz, azaz mit vár a HR-es?

Fő elvárások:

  • Egyszerű és áttekinthető
  • Naprakész
  • Pontosan tartalmazza a
  • Személyi adatokat
  • Tanulmányokat
  • Szakmai tapasztalatokat

A fénykép:

  • Első benyomás a pályázóról
  • Egy rossz fénykép sokat ronthat a pályázó esélyein
  • A helyes fotó semleges háttér előtt készül, üzleti öltözetben
  • Sokat elárul a kép elnevezése is a pályázóról

A szakmai tapasztalat:

  • Kronológikus sorrend
  • Munkahely neve (iparág)
  • Betöltött munkakör
  • Konkrét feladatok

A jó motivációs levél

Tartalmazza az alábbiakat:

  • Hol látta az állásajánlatot.
  • Miért akar rá pályázni.
  • Milyen tervei vannak a jövőre vonatkozóan.
  • Írjon néhány gondolatot, milyen készségei, képességei vannak.

Ne legyen néhány sornál hosszabb, mert a HR-esek 80 %-a NEM olvassa el a motivációs levelet!

Hogyan készüljön az interjúra

A legfontosabb teendői:

  • Nézzen utána a cégnek (interneten). Ha időt és energiát fektetett a tájékozódásra, kifejezi, hogy TÉNYLEG érdekli ez a munka!
  • Pontosan tudja, milyen állást pályázott meg, ismerje az elvárásokat, feladatokat, stb.
  • Szedje össze a gondolatait, hogyan fog bemutatkozni‏
    • Iskolák, egyéb végzettségek (Miért választotta azt az iskolát, szakterületet?)‏
    • Milyen nyelvet beszél, milyen szinten
    • Ha van évkihagyás az önéletrajzban, mi az oka‏
    • Bérigénye
    • Tanulmányi kötelezettség
    • Ha már volt munkahelye, vagy jelenleg van, mi a váltás oka
  • Szedje össze gondolatait (milyen tervei, elvárásai vannak)

Megjelenés a pozíciónak megfelelő öltözetben.

Az állásinterjú

Fontos szabályok:

  • Érkezzen pontosan.
  • Ne hagyja bekapcsolva a telefonját!
  • Tudja, hogy kit kell keresnie.
  • Legyen a kézfogása határozott.
  • Mutatkozzon be érthetően.
  • Nézzen az interjúztató szemébe.
  • Ne tegezzük le az interjúztatót.
  • Ön is kérdezzen az állásinterjún, például
    • Milyen környezetben, és kikkel fogok együtt dolgozni?
    • Tudna-e tanácsot adni, mire készüljek fel, amire nem számítok előre?
    • Mennyi teret engednek az önállóságnak?
    • Láttam a honlapon, hogy az Önök cége…
    • Mire érdemes odafigyelni?
  • Kényelmesen foglaljon helyet.
  • Ne legyen görcsös.