ÁLLÁSAJÁNLAT

Senior Data Engineer

Hirdetés azonosító:
54744

Munkahely:
Budapest

Mikortól:
2022. július 4.

Munka típusa:
IT | Telekommunikáció

Szükséges végzettség:

Feladatok

nagy mennyiségű idősoros adatok tárolására és visszakeresésére alkalmas skálázható megoldások tervezési és fejlesztési feladatainak ellátása,
machine learning modellek fejlesztésének, új funkciók bevezetésének támogatása,
részvétel az adatok validálására és teszetelésére szolgáló szoftverfejlesztési feladatokban,
nagy, összetett adathalmazok létrehozása a funkcionális/nem funkcionális üzleti követelményeknek megfelelően,
infrastuktúra fejlesztése AWS big data technológiákkal az adatok optimális kinyeréséhez, transzformációjához, integrációjához,
üzleti elemzési eszközök fejlesztése a működési hatékonyság és az üzleti teljesítmény méréséhez,
szoros együttműködés a data scientist, az adatelemző és az adatbázis szakértő munkatársakkal

Elvárások

felsőfokú végzettség kapcsolódó – mérnöki/IT/energetika- területen,
hasonló területen szerzett legalább 5-8 év tapasztalat,
relációs adatbázis ismeretek (SQL, NoSQL)
skálázható data pipeline-ok építésében szerzett tapasztalat (Apache Spark, Kafka, AWS Kinesis)
AWS technológiákban szerzett tapasztalat (EC2/Lambda/EMR/RDS/Redshift)
big data pipeline-ok, architektúrák és adathalmazok építésében és optimalizálásában szerzett tapasztalat,
szakmai igényesség, érdeklődés, nyitottság a fejlődésre,
erős elemző készség, csapatjátékos szemlélet,
kiváló, aktív angol nyelvtudás.

Előnyök

Data Lake használatában szerzett tapasztalat,
Databricks, Kubernetes ismeret,
IOT/ idősoros adatokkal kapcsolatos tapasztalat.

Partnerünk, az Utopus Insights amerikai megújuló energetikai analitikákkal foglalkozó vállalat csapatába keresünk Senior Data Engineer munkatársat új adatplatform tervezéséhez és a meglévő adatplatform bővítéséhez.

Amit kínálunk

érdekes, innovatív projektekben való részvétel, amelyek elősegítik a megújuló energiák forradalmát,
versenyképes juttatási csomag,
home office lehetőség,
nemzetközi csapat, professzionális munkakörnyezet

Nyelvismeret

  • Angol - Felső

Projektvezető

Nagy Ágnes

Tel: 36308496424 | e-mail: nagy.agnes@pannonwork.hu | online: www.pannonwork.hu